14 Şubat Sevgililer Günü Fikirleri

14 Şubat Sevgililer Günü Fikirleri

Şubat denilince akla -tabi sevgilisi olanların- 14 Şubat Sevgililer Günü gelir. Bu sevgililer gününün daha özel olsun alınmış bir hediye değil de yapılmış bir hediye olsun içinde sevgim olsun diyorsanız harika fikirlerle geldiim.

 

 

Sevgililer Günü

 

Sıkça takip ettiğim bir internet sitesinde gördüğüm bu fikirler evdeki malzemelerle kolayca hazırlanabilecek hemde ikiniz için çok özel olabilecek şeyler.

 

1. Bu mevsimde çilek bulmanız belki zor olabilir ama birçok markette hormonlu da olsa satışta olduğunu görüyorum. Bir kaç küçük bıçak darbesiyle çileklerinize gül modeli verip romantik sevgililer günü masanıza harika bir aksesuar elde edebilirsiniz.Sevgililer Günü2.El beceriniz varsa bu sizin için harika bir süpriz olabilir. İhtiyacınız olan tek şey kağıtlar. Ondan gizli odasına böyle güzel bir kalp ağacı hazırlayabilirsiniz.

 Sevgililer Günü 3.Yine kağıtlardan yapabileceğiniz bu tablonun altına atacağınız imza onu her baktığında mutlu etmeye yetecektir.

Sevgililer Günü

4.Biliyorum ki hepimiz ponpon yapmayı biliyoruz. Bilmeyenler içinde (http://youtu.be/EULHNtikVxg) bunu buraya bırakıyorum. Ponponlardan dünya tatlısı bir yastık yapıp ona hediye etmek iyi bir fikir olabilir.

Sevgililer Günü

5.Duygularınızı yazabileceğiniz bir kart yapmaya ne dersiniz ? Ona olan sevginizi en iyi kelimelerle ifade edebiliyorsanız eğer bu tatlış kart size yardımcı olabilir.

Sevgililer Günü

6.Benim ona anlatacaklarım öyle tek sayfa karta sığmaz diyorsanız ona olan duygularınızı uzun uzun yazmaya ne dersiniz ? Tabi ki yine defteri kendimiz yapıyoruz. Bunun için defteri hazırlaması için bir matbaa hatta biraz bu konu da fikriniz varsa bir fotokopici bile işinizi görür. Önemli olan kapağı onu da ben sizinle paylaşıyorum. Aklınızdaki şey için bir fikir olur.

Sevgililer Günü

7.Belki de paylaştıklarım arasında en beğendiğim fikir bu. Ben yapsam üzerinde değişiklik yapardım ama mesela o notalar yerine özel kelimeler yada cümleler seçerdim.

Sevgililer Günü

8. Ay yok ben o kadar kalple uğraşamam bende böyle bunun küçüğünü yapayım ama daha bir farklı olun derseniz işte bu sizin için tam biçilmiş kaftan.

Sevgililer Günü

9.Çikolata vazgeçilmezi olan bir sevgiliniz mi var ? Ona en iyi hediye yiyecek bir şeyler mi? Alın size yapımı kolay hem şık hemde lezzetli bir fikir.

Sevgililer Günü10.Kitap okumadan duramayan sevgiliniz varsa ona dışarıdan herkesin kullandığı bir kitap ayracı almaktansa o ayracı siz yapmak istemez misin ? Bir parça keçe ile o muhteşem ayracı hazırlayabilirsin. E tabi yanına kitap seçmek de size kalmış.

Sevgililer Günü

11.Odasının duvarında minnoş bir çerçeve fikri de fena sayılmaz hani. İçine neler yapacağınız tamamen size kalmış ama ben bunu oldukça beğendim.

Sevgililer Günü

12.Türkiye’de şuan sadece Migroslarda ve birkaç yabancı ürün satan marketlerde bulabildiğimiz m&m şekerlerinin sevgililer günü için çıkardığı pembe şekerleriyle kuru kuru çiçek götürmekten kurtulabilirsiniz. Türkiye’de o serinin çıkacağından şüphelerim var ama siz yine pembe ve türevleri şekerlemelerle bunu yapabilirsiniz.

Sevgililer Günü

13.Her an her dakika fotoğraflar çekinen bir çiftseniz sizin için çok da kolay fikrim var. En sevdiğiniz fotoğraflardan kalp yapıyoruz. Paylaştığım fotoğrafta 41 tane var ama siz daha da büyütüp daha da küçültebilirsiniz. Önemli olan kalp şekline ulaşmak.

Sevgililer Günü

14. Bir önceki daha da geliştirip bir gece lambası elde etmek çok da güzel olabilir. Paylaştıklarımdan 2.favorim de bu aslında. Bir çok yapı ve tekno markette bulabileceğiniz led ışıklarla bunu yapmanız mümkün.

Sevgililer Günü

15. Duvarları şenlendirmeye devam ediyoruz. Mutlu çiftler için festival havasında geçecek sevgililer günü için kalplerden festival bayrakları yapıyoruz. Burada sade bir şekilde yapılmış ama kağıt olan yerde yazı olarak diyerek isterseniz üzerine yazılar yazabilirsiniz tamamen size kalmış.

Sevgililer Günü

16.Bilgisayar oyunları vardır hani topu vurursun da oradakiler patlar falan adını hatırlayamıyorum şimdi ama eminim ki birçoğumuz oynamışızdır. Şimdi onu duvarımıza sevgililer gününe özel bir şekilde yapmaya var mısınız ? Nasıl olacak o derseniz alın size örneği. Sanıyorum ki küçük kağıtlarla ve yapıştırıcıyla yapılmış.

Sevgililer Günü

17. 3 boyutlu kalplerle duvarlarımızı süslesek nasıl olur peki ? Diceksiniz ki bu kız taktı duvarlara ama çok güzel şeyler yapmamıza sebep oluyorlar ne yapabilirim. Biraz el becerisi gerektiren bu duvar süslemesi oldukça şık duruyor.

Sevgililer Günü

18.Sevgililer günü yemeğiniz için atıştırmalık fikirler verdim ama sofra düzeni de oldukça önemli. Şık yemek takımları kadehlerin yanına yakışan pembe kalp peçeteler olursa tam anlamıyla bir sevgililer günü masası olmuş olur.

Sevgililer Günü

19.Küçük tatlı süprizlere devam ediyoruz. Sizin keklerine bayılan bir sevgiliniz varsa bu kekleri 14 Şubat’a uygun hale getirmek çok da zor değil. Fotoğrafta kalp desenli kesme aleti kullanılmış ama siz kendi kalıbınızı da hazırlayıp kesebilirsiniz.

Sevgililer Günü

20.Evet bunun biraz fazla büyük ve abartı olduğunu kabul ediyorum ama küçültülemez diye bir şeyde yok. İçimizde pırpır eden kelebekleri dışarı çıkarmanın tam zamanı sevgililer günü.

Sevgililer Günü

21.Fotoğraflarınızda yapabileceğiniz bir fikir daha.

Sevgililer Günü

22.İşte 3.favorim. Aşırı hoşuma gitti. Yumurta kutusunun böyle kullanılacağı hiç ama hiç aklıma gelmezdi.

Sevgililer Günü

23. Uçan balonlar olleey . Kalplerden uçan balonlar yapıp sevginizi evinizin üst duvarlarına taşımak muhteşem olmaz mıydı ?

Sevgililer Günü

24.Benim elimden her iş gelir dikiş nakış ne varsa yaparımcılardan mısınız ? Oldukça şık bir fikrim var ama bunu sevgilinize yapmanız onu ne kadar memnun eder bilemiyorum. Bir erkeğin duvarında böyle bir şey görebileceğime pek emin değilim ama beraber yaşıyorsanız bunu evinizin en güzel yerine asabilirsiniz.

Sevgililer Günü

25.Sevgililer günü kahvaltınızda pancakeleri değiştiriyoruz. Daha tatlış daha minnoş hale getiriyoruz. Evet üzerine ballar reçeller süremeyeceğiz ama onun yüzündeki mutluluk bize baldan tatlı gelecek eminim.

Sevgililer Günü

26. Son fikir ve son favorim. Eminim ki onu süpriz yapmak için erken uyanacak kadar çok seviyorsunuzdur. O uyanmadan aynaya pos-it’lere yazacağınız güzel sözler onun sevgililer gününe güzel başlamasına sebep olabilir.

Sevgililer Günü

Güzel bir sevgililer günü sizi bekliyor. Bu fikirler umarım o günü daha güzel ve daha özel bir hale getirmenize sebep olur. Şimdiden sevgilisi olan olmayan herkese Happy Valentine’s Day 🙂


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir