2015 İlkbahar Yaz Sezonu Saç modası

27. Şubat 2015 Saç 0
2015 İlkbahar Yaz Sezonu Saç modası

Bir önceki yazımızda 2015 ilkbahar yaz sezonunun trendlerini yazmıştık. İş tabiki de sadece ne giyeceğimizle bitmiyo. Saçlarımızda kıyafetlerimiz kadar önemli.

 

2015 ilkbahar yaz saç modasını anlatacağım bu yazıda bize gereken tek şeyin uzun saçlar olduğunu söylemek istiyorum. Yapılan defileler ve tanıtımlardan görüyoruz ki bu sezon giyilecek olan kıyafetler tamamen uzun saç istiyor. Farklı aksesuarlarla bütünleşen uzun saçların ne gibi çeşitleri bu sene modaymış onlara bakalım şimdi.

 

  • Bozuk Dalgalar

Her şeyin doğallaştığı gibi bu sezon saçlarda doğallaşıyor. Son zamanlarda makyajda büyük bir olay nude makyajdan sonra saçlardaki doğallıkta göze çarpıyor. Fönlenmiş ama fönlenmemiş doğal dalga havası veren bozuk fönler bu senenin en çok göreceğimiz modelleri arasında yer alacak. Bu görüntüyü isterseniz fön yada maşa sonrası dağıtmayla elde edebilirsiniz. Eğer dalgalı saçlara sahipseniz nemli saçlarınızı köpükledikten sonra kurutarak da aynı görüntüyü elde edebilirsiniz.

Bozuk Fön
Saç Modası – Bozuk Dalgalar
  • Saç Örgüsü

Uzun saça belki de en çok yakışan şey örgü. Son zamanlarda farklı örme şekilleri yaygınlaşan örgü günlük hayatın dışında özel günlerde de farklı bir hava yaratmanıza sebep oluyor. Günlük hayatta dağınık bi halde örülmüş saçlar sokak modasına oldukça uygun. Uzun saçlarınız yoksa yada saçlarınızı açık bırakmak istiyorsanız saçlarınızın arasındaki küçük örgülerde sizi bu modaya dahil edecektir.

 

Örgü Saç Modelleri
Saç Modası – Örgü Saç Modelleri
  • Topuz

Bu sezon her şeyin doğalı makbul. Topuzda da aynı şey geçerli. Ayrıntılı sıkı sıkı toplanmış topuzların aksine daha doğal hemen ayaküstü yapılmış topuzlar oldukça revaçta olacak. Hani şu herkes tarafında ev topuzu olarak biline topuzlar varya onlar işte. Bu sene özel günlerde gelininin evde kalmış kız kardeşi gibi topuzlara da son. Örgüyle karışık şekilde yapılmış topuzlar bu sezonun gece trendleri arasında.

Topuz Modelleri
Saç Modası – Topuz Modelleri
  • At Kuyruğu

Uzun saç varsa tabiki de at kuyruğu. Yaz sıcaklarında uzun saçlarınız varsa zaten yapabileceğiniz en iyi şey at kuyruğu. Her konsepte uygun bu model 2015 yılının trend modelleri arasında. İster yukarıda sıkı sıkı toplanmış at kuyruğu ister boyun hizasında toplanmış att kuyruğu bu sene hepsini göreceğiz.

 

At Kuyruğu
Saç Modası – At Kuyruğu

 

  • Islak Görünüm

Yine Bu Tarz Benim ile hayatımıza giren bir saç modeli. Önceden sadece defilelerde gördüğümüz bu model aşırı yaygınlaşmaya başladı son günlerde. Eğer iyi bir el tarafından yapılırsa kusursuz bir görüntüye sahip olmanızı sağlar fakat özensiz bir şekilde yapıldığında saçlarınızın aylardır yıkanmamış gibi yağlı görünmesine sebep olur.

 

Islak Saç
Saç Modası – Islak Saç
  • İri Dalgalar

Koca koca dalgalara hazır mısınız ? Kalın kalın fırçalarla yapılmış dalgalar bu sezon sizin kurtarıcınız olacak gibi görünüyor. Ama asla lüle lüle değil doğal bukleler.

 

İri Dalgalar
Saç Modası – İri Dalgalar

 

  • Saç Aksesuarları 

İşte bu senenin en sevdiğim yanı. Bu sene saçınıza kocaman kocaman çiçeklerden yapılmış taçla taksanız kimse yadırgamayacak. En çok bantların moda olduğu bu sezon saçımızı hangi şekle sokarsak sokalım asla abes durmayacak.

 

Saç Aksesuarları
Saç Modası – Saç Aksesuarları

 

Burdan anlıyoruz kiiiğ 2015’de saçlarımız hiç olmadığı kadar doğal olacak. Uzun saç moda dedim diye kısa saçlılar üzülmesin o kısa saçlarda uzayacak

 

 

 

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir