2015 Sonbahar Trendleri

31. Ekim 2015 Moda 0
2015 Sonbahar Trendleri

Yazın bitirdiğimiz şu günlerde, düzenlenen moda haftaları sokak modasındaki değişimi gözler önüne sermeye yetti. Peki sonbahar stilleri nasıl olacak?

Etekler deri, süet ve fırfır ayrıntılarıyla dikkat çekerken boyları da mididen miniye geçiş yapıyor. Bu sonbaharda da yüksek bel pantolonlar peşimizi bırakmıyor. Ve bu sonbaharın en sevdiğim yanı en sevdiğim renk olan gri hakimiyeti. Sadece bu kadar sanmayın bakalım daha neler neler var.

cikolatakomasi-2015 sonbahar trendleri

Ekose Desen
18. yüzyıldan uzanan ve İskoç klanlarından sokak modasına geçiş yapan bir desen ekose. 2015-2016 sonbahar ve kış modasında Ceket, gömlek, pantolon ve hatta ekoseli takımlarda sokaklarda salınmayı bekliyor. Ekoseyi kombinlemesi de o kadar kolay ki. Ekoselerin içinde bir çok renk var onlardan baskın olanı yada tam tersi baskın olmayanını seçerek düz bir parçayla kombinleyebilirsiniz.

cikolatakomasi-ekosedesen-2015 sonbahar trendleri
Ekose Desen

Kürk Detaylar
Kürk denilince aklınıza gelen kürklerin daha da abartısı daha kabarığını düşünün. İşte bu sene bu kürkler moda. Yaptığınız kombiniyi tamamlayıcı bir kürk mantonun dışında aksesuar olarak kürk çok çok moda. Ceket yakalarına, manto kollarına ekleyeceğiniz kürkler hem farklı bir hava katacaktır hemde bu seneki kürk modasına uyum sağlamanıza yardımcı olacaktır.

cikolatakomasi-kürk detayı-2015 sonbahar trendleri
Kürk Detayları

Etek Modelleri 
Ekoseden bahsederken eteklerde de ekose olduğunu söylemiştim. Aynı zamanda bu sene geçen senelere nazaran havalar soğudukça etek kullanımları daha da artacak benden söylemesi. Opak çoraplarla sonbahar ve kışa özel kumaşlarla özellikle kaşe etekler bu sene sıkça göreceğimiz etek cinsinden diyebilirim. Özellikle birçok mağazada gördüğümüz önü düğmeli kot ve süet eteklerde bu sene sıkça görebileceğimiz bir başka etek modeli.

cikolatakomasi-etek modelleri-2015 sonbahar trendleri
Etek Modelleri

Gri Kombinler
İşte geldik en sevdiğim bölüme. Bayılırım griye tamamen gri olan kombinlere. Grinin her renkle yakışmasıda ayrı bir sihir bence. Ama bu sezon baştan aşağı gri kombinler fazlasıyla moda olacak benden söylemesi. Tam bir grinin elli tonu olacak şekilde kombinleri yapmamız mümkün. Gri kombinler derken hepsi aynı renk değil farklı tonlardaki griyi de kombinleyebiliriz.

cikolatakomasi-gri kombinler-2015 sonbahar trendleri
Gri Kombinleri

Yüksek Belli Dar Paça Pantolon 
Son iki senenin yükselen trendi geçmişten gelen yüksek bel pantolonlar bu sene de trendler arasında. Ama küçük bir ayrıntı var. Yüksek belin dar paçası bu sene trend. Şimdi trend olduğu içinde her vücut tipine bu pantolon modelini kullanının diyemem. Minyon ve balık etliyseniz yani 34-38 arası bedenlere sahipseniz gönlünüzce yüksek bel dar paça kullanabilirsiniz. Ama değilseniz dünya üzerinde yüksek bel dar paça yokmuş gibi varsayıp ispanyollara yönelmenizi ben size tavsiye ediyorum. Ama yine de siz bilirsiniz tabii.

cikolatakomasi-yüksek bel dar paça-2015 sonbahar trendleri
Yüksek Bel Dar Paça Pantolon Kombinleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir