2016 Kış Trendleri: Oversize Kaban

02. Aralık 2015 Moda 0
2016 Kış Trendleri: Oversize Kaban

2016 Kış Trendleri başlığı altında bugün bu sefer sırada oversize yani büyük beden kabanlar için buluştuk. Geçen sene kış sonunda yaygınlaştığı için daha hevesimizi alamadan bahar gelmişti. Ama üzülmeyin bu sene neredeyse yaygın olan bütün markalar bu kabanları tekrar vitrinlere çıkardı. Oversize kabanlar öncelikle sade,modern ve biraz daha rahatını sevenlerin tercihi oluyor. Kabanların pastel tonlarında olanlar ise daha şık ve romantik bir tarz oluşturmanıza yetiyor.

cikolatakomasi-ovesized kaban
Oversize Kaban

 

Havaların iyice soğuduğu şu günlerde kış aylarının soğukluğu ve kasvetinden kendimizi bahara göre daha özensiz hissederiz. Bu algıyı kırmak için markalar var güçleriyle koleksiyonlar çıkarıp duruyor. E son zamanlardaki trendlere bakılınca bunu da başarıyo gibiler. Bu sezonda geçen sene çıkmış bu sene de patlaması beklenen oversize kabanlar bu konuda bize fazlasıyla yardımcı olacak. Bakıldığında genelde kaşe kumaştan yapılan kabanlar kombin tamamlama da kilit rol oynuyor. Sonuçta kış aylarında üzerimizdeki kabanlar çok daha gözönünde.

cikolatakomasi-ovesized kaban-04
Oversize Kaban

Oversize kabanlarda bu gözönündeliği pozitif yönde şekillendirici bir görev görüyor. Kaşmir ve yün dokusuyla kışın soğuğundan sizi koruyarak; farklı renk ve desenlerle de aynı zamanda şık görünmenizi sağlayacaktır. Bu sene sokak modasında sıkça göreceğimiz kabanlar uzun ve kısa modelleriyle çeşitleniyor. Düşük kollarıyla, yuvarlak omuz kesimiyle sanki annemizin kabanını giymişiz bir hava bırakıyor. Bazı tasarımlarda ise bornoz yada sabahlığa benzetilmekte.

cikolatakomasi-ovesized kaban-02
Oversize Kaban

Kalıplarının büyük olmasının avantajlarından biri kalın kazaklar,hırkalar hatta ceketler üzerine rahatça giyilebilmesi. Bu da bir çok tarzla uyumlu bir şekilde kullanıldığının en belirgin özelliği.  Nasıl bir tarza sahip olursanız olun oversize kabanlar stilinizi tamamlayabilir. Ayrıca bere ve atkılarla birlikte kullandığınızda biraz salaş ve sevimli bir stile sahip olacaksınız.

cikolatakomasi-ovesized kaban-05
Oversize Kaban

Bazı parçalar vardır ya sadece tek tip insan giyebilir ama oversize kabanlar her vücut tipine uygundur. Vücut hatlarını belli etmediğinden dolayı fazla kiloları kamufle etmekte çok önemli rol oynuyor. Ama aynı zamanda da ince yapılılar içinde salaş görünümüyle skinny jeanlerle yapılacak kombinlerde dar kesime bol kesim zıtlığı görüntünüz dengeler.

cikolatakomasi-ovesized kaban-03
Overzize Kaban

Kombinlerin en önemli tamamlayıcısı tabiki de çantalar. Oversize kabanlarınızla her şeyde kaba duran o kocaman çantalarınızı kullanmanız mümkün. Küçük çantalar bu kabanlarla biraz cılız kalabilir.

cikolatakomasi-ovesized kaban-01
Oversize Kaban

Oversize kabanlar pastel renkleriyle, yünlü dokularıyla, salaşlığıyla her stile her tipe uygun. Bu kış neden sizinde bir oversize kabanınız olmasın.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir