Trend: Bel Çantası

Trend: Bel Çantası

Trend: Bel Çantası

cikolatakomasi-bel çantası2

Bel çantası şimdiki ismiyle kemer çantası yeni trend. 90’ların ikonik parçası şimdilerde sokak modasında kendisini yeniden göstermeye başladı. Her yaptığı olay olan Kendall Jenner Louis Vuitton çantasıyla sokaklarda görünmesiyle bir çok ünlü isim bu model çantayı tercih etmeye başladı.

cikolatakomasi-bel çantası1
Bel Çantası

90’ların ikonik parçası diye bahsettim ama yeni çantaların tasarımları o zamankilerden biraz farklı denebilir. Yeni tasarımlar bu çantalardan hoşlanmayanları bile bu çantadan istetecek hale getiriyor. Özellikle Gucci  GG Marmont matelassé leather belt bag ve GG Marmont animal studs leather belt bag modelleri beni benden almıyor değiller açıkçası. Ama dolar olmuş 4 lira nereye beni benden alıyor o da işin farklı boyutu. Yeni tasarımların yanı sıra eski modellere bağlı kalan markalarda var.

cikolatakomasi-bel çantası

Bel çantalarının yaratıcısı, ürünün ilk trend olduğu zamanlar yaptığı açıklamada “Her şey gerçekten içimdeki festival sevgisi ve müzik aşkıyla başladı. Birçok etkinliğe hareket kabiliyetimi kısıtlayan omzumda ya da sırtımda ağır çantalarla gittim ve hep bir süre sonra omuzlarım ağrırdı. Bunu bir şekilde çözmem gerek diye düşündüm ve ilk kendi ihtiyacımı göz önünde bulundurarak bel çantaları üretimine başladım.” diyerek aslında çantaların ne kadar da rahat parçalar olduğu vurgulamış.

cikolatakomasi-bel çantası1

Bel çantalarının belde kullanımının dışında çapraz olarak da kullanmanız mümkün. Bu da farklı bir kullanım tarzını yanında getirir. Yani illaki kemer hizasında taşımanız gerekmez. 2017 ile başlayıp 2018’de etkisini devam ettirecek bu çantaya sahip olmak için illa ki bin 2 bin dolar dökmeye gerek yok Zara H&M  gibi mağazaların stoğuna girdi bile.

 

cikolatakomasi-bel çantası zara
Zara Bel Çantası

Zara çantaya ulaşmak buraya tıklayabilirsiniz

cikolatakomasi-bel çantası h&m
H&M Bel Çantası

H&M çantaya ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz

Seveni kadar sevmeyenide olduğu bu çantalar sokak modasında istemesek karşımıza çıkacağa benziyor. Ama dediğim gibi ben bile nefret ederken şu anki kullanım şekilleri ve tasarımları açısından hoşuma gitmiyo desem yalan olur sanırım. Kombinlenmesi de oldkça kolay bu çantayı sokak modasında nasıl kullanmışlar bir bakalım. Belki de kullanım şeklini görünce fikirlerin değişir. Ne dersin ?

cikolatakomasi-bel çantası cikolatakomasi-bel çantası cikolatakomasi-bel çantası cikolatakomasi-bel çantası cikolatakomasi-bel çantası


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir