Camouflage Paletler Ne İşe Yarar ?

Camouflage Paletler Ne İşe Yarar ?
Camouflage Paletler Ne İşe Yarar ?

Makyajımızın vazgeçilmezi hatta tek başına bile sağlıklı ve bakımlı görünmemizi sağlayan kapatıcılar makyaj çantamızın vazgeçilmezi haline geldi. Göz altı morluğunu, sivilceyi, kızarıklığı, damarlı görünütüyü anında nötrleyen çeşitleriyle daha da kendini sevdiren bi ürün olmaya başladılar. Son zamanlarda da camouflage palet adı altında bütün bu işlevleri sağlayan kapatıcaların toplandığı paletler çıktı. Ama hangi ne işe yarar tam olarak bilmediğimiz için onları almaya çekiniyoruz yada şikayetimiz olan bölgeleri kapatabileceğimizi bilmiyoruz. Bende sizin için hangi renk kapatıcı ne işe yarar onu yazmak istedim.

Camouflage Paletler Ne İşe Yarar ?
Camouflage Paletler Ne İşe Yarar ?

 

Bu paletler oluşuturulurken cilt renklerine göre sınıflandırılırlar. Çünkü açık tenli biriyle esmer birinin kızarıklığının kapatılma oranları birbirlerinden farklıdır. Bu yüzden bu paletlerden alırken kendi ten renginize uygun olanı seçmeyi ihmal etmeyin. Bu paletlere olan yoğun ilgiden dolayı markalar bu konunun üzerine gitmeye başladı ve bu paletlerdeki renkleri tekli halde satışa sunmaya başladı ki bu bence en doğru olandı. Sadece şikayeti göz altı morluğu olan biri tek bi renk için bütün paleti almak zorunda kalıyordu.

cikolatakomasi-camouflage paletler ne işe yarar5

Sarı renkli kapatıcı: Morlukları, damar görünümlerini yok etmek için kullanılır. Bu yüzden sarı tonu her kapatıcıda bulunur. Renk eşitsizliği gibi şikayetlerinizde sarı alt tonlu kapatıcıları kullanabilirsiniz.

Yeşil renkli kapatıcı: Yeşil renk kırmızıyı nötrler. Bu sebeple yeşil concealerları yüzünüzdeki kırmızılıkları ve akneleri kapatmak için kullanabilirsiniz.

cikolatakomasi-camouflage paletler ne işe yarar6

cikolatakomasi-camouflage paletler ne işe yarar7

Mor renkli kapatıcı: Hastasın mutsuzsun sararmış solmuşsun ama pırıl pırıl görünmen gerekiyor diyelim. Koş mor renkli concealera. Yüzündeki sararmış noktalara yada tüm yüzüne uyguladığın mor kapatıcı seni kurtaracaktır.

Turuncu renkli kapatıcı: Koyu renklilerin halka kapatmak için yada renk eşitsizliğini düzenlemek için kullandığı kapatıcılardır. Açık tenlilerin ağır makyajlar yapmadığı sürece kullanmasına çok da gerek yok çünkü ağır bi renk olabilir.

cikolatakomasi-camouflage paletler ne işe yarar8

Renklerin böyle canlı ve yoğun olması sizi korkutmasın. Yüze uygulandığında yüzünüzde eşitleniyor. Almadan önce elinizde testerlarını deneyebilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir