Cilt Bakım Rutinim

Cilt Bakım Rutinim
Cilt Bakım Rutini

Her gün gideceğimiz yere göre makyaj yapıyoruz. Ben mesela kendimi makyajla iyi hissediyorum daha bakımlı daha güvenli. Ama makyajsız olduğum zamanlarda hafif ve daha fresh hissediyorum. Makyaj yapınca aşırı değişen insanlardan olmamak için, makyajsız muhittin abiye benzememek içinde cildimize iyi bakmamız gerektiğini hepimiz biliyoruz.

Hepimizin cildi farklı. Reaksiyon verdiğimiz ürünler farklı. Bana iyi gelen bi başkasının yüzünde alerjilere sebep olabilir. Benim yüzüm yağlıyken başkasının ki kuru. Bu yüzden cilt bakımınız için önce cilt tipinize uygun ürünleri bulmalısınız. Bunu bi anda bulmayı beklemeyin. Maalesef bu bi deneme yanılma yöntemiyle olacak. Cildinize iyi gelenide bulduktan sonra o ürün piyasadan yok olana kadar kullanmaya devam edin. Çünkü cilt farklı bir ürünle karşılaşınca istemsiz farklı tepkiler verebilir. Bu da sizin aylarca uğraştığınız emeğinizi bi anda yok edebilir.

cikolatakomasi- cilt bakım rutinim
Cilt Bakım Rutinim

Benim cildimde kullandığım ve bana iyi gelen ürünler bunlar. Peki bunları nasıl kullanıyorum.

Sabahları uyandığımda yüzümü Nivea Canlandırıcı Yüz Temizleme Köpüğü ile yıkıyorum. Karmadan yağlıya dönük bir cildim olduğu için bu köpük yüzümdeki yağı yok ederek makyaj öncesi mat bi zemin sağlıyo. Cilt tipimden dolayı da çok fazlada nemlendirici kreme ihtiyaç duymuyorum. Nemlendirici krem ihtiyacımı zaten makyajlarımda kullandığım Garnier BB Krem’le sağlıyorum.

Günün sonunda akşamları makyajımı Garnier Micellar Kusursuz Makyaj Temizleme Suyu ile siliyorum. Bunun için İpek Disk Pamukları kullanıyorum. Garnier ürünlerine gerçekten aşık gibi bişeyim ciddi anlamda çok seviyorum. Bu su şu an bana göre hem fiyat hemde performans olarak en iyisi diyebilirim.

Ama bu suyun da temizleyemediği rimeller yada göz kalemleri oluyo. Onu da en iyi Dalin Bebek Şampuanıyla hallediyorum. Ilık suda bi damla şampuanla yüzümde gerçekten gram makyaj kalmıyor. Makyaj temizleme suyu kullanmadan önce benim upuzun yıllardır kullandığım şeydi bebek şampuanı. Dalin olmasına gerek yok herhangi bir bebek şampuanı da kullanabilirsiniz. Ben dalinin kokusunu sevdiğimden kullanıyorum.

Son olarak da L’oreal Üç Etkili Cilt Düzgünleştirici Kadifemsi Toniği yine disk pamuk yardımıyla ya da elime birkaç damla alarak yüzümün her yerine uyguluyorum.

Haftada iki kere banyodan 10 dakika önce Garnier Saf & Temiz 3’ü 1 arada’yı peeling olarak uyguluyorum. Banyoda da yıkıyorum. Yüzümün ferahladığını hissediyorum. Banyoda da bildiğimiz banyo kesesiyle hazır gözeneklerim açıkken keseliyorum. Cildim bebek.

Bunlar benim neredeyse her gün yaptığım işlemler. Bu ürünleri bulana kadar bir çok ürün denedim. Hepsinin farklı farklı marka olmasından da anlamışsınızdır. Bunların dışında iki haftada bir ve ayda bir yapılan bakım uygulamaları da başka yazıya artık.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir