Çorap Çizme Nasıl Giyilir ?

09. Aralık 2015 Moda 0
Çorap Çizme Nasıl Giyilir ?

İşte Benim Stilim sayesinde mutlaka benimde olmalı dediğimiz parçalardan biri çorap çizmeler. Ama çorap çizmeler nasıl giyilir nelerle kombinlenir bunlar hakkında nelere dikkat etmeliyiz bu yazıda ondan bahsettik.

cikolatakomasi-çorapçizme2
Çorap Çizme

 

Bu senenin dikkat çeken trendlerinden biri olan dizüstü çizmeler soğuk günlerde görüntümüze hem asi bir hava katarken aynı zamanda çekici bir görüntü sağlıyor. Peki bu çizmeleri giyerken neye dikkat etmeliyiz. Her ayakkabıda olduğu görüntüsünden önce tabi ki rahatlığı bizim önceliğimiz. Dizüstünde bittiği için yürümede problem oluşturmaması için göz önünde bulundurulması gereken en önemli konu. Diz kapağı tam çorap gibi saran değilde biraz daha geniş olan genelde deri olan modellerinden seçebilirsiniz. Bu model ayakkabıda genel olarak süet olanlara rastlayacaksınız ama adı üstünde çorap çizme bir çorap kadar rahat. Dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta ise platform olmaması. Zaten uzunluğuyla dikkat çeken bir parça olduğu için platform olması hoş bir görüntü oluşturmaz.

cikolatakomasi-çorapçizme3
Çorap Çizme

Şüphesiz ki çorap çizmenin en iyi kombinlediği şeyler mini etek ve elbiseler. Minilerinizi öyle bir ayarlamalısınız ki hem gizemli bir dekolte elde edelim hemde basit görüntüden uzaklaşalım. Bunun için doğru ölçü eteğinizin yada elbisenizin iki yada üç parmak aşağısında başlayan çizmeler seçmeniz. Bunun dışında daha resmi bir görüntü elde etmek için elbise ve eteklerinizde kaybolan çorap çizme kombinleri yapabilirsiniz. Bu görüntüyle oldukça şık ve çabasız bir görüntüye ulaşmış olursunuz. Bu konuda küçük bir püf noktamız var. Çizmenizle giydiğiniz elbise yada eteğin aynı renk olması bacak boyunuzun daha uzun görünmesine sebep olacaktır.

cikolatakomasi-çorapçizme1
Çorap Çizme

Eteklerle olduğu kadar skinny pantolonlarla da kombinlebilen çorap çizmeler daha spor ve salaş bir görüntü elde etmek için oversize kazaklarla kombinlenebilir. Kurtarıcı hale gelen bu kazaklar çizmelerinizin klasik görüntüden uzaklaşması için yardımcı olacaktır. Skinny pantolonların yanı sıra taytlarlada kullananilirsiniz. Kış aylarının en önemli parçası olması ve rahatlığıyla vazgeçemediğimiz taytlarıda yine aynı şekilde salaş kazaklar gömleklerle kombinleyebiliriz.

cikolatakomasi-çorapçizme
Çorap Çizme

Baştan aşağı kombinlenmesinden bahsedecek olursak çorap çizmeler uzun kabanlarla kombinlendiğinde özelliğini kaybedecektir. Onun yerine çizmeleriniz öne çıkaracak kısa kabanlar, ceketler kombininizi tamamlamada son noktayı koyacaktır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir