Deniz Suyu Spreyi Yapımı

22. Şubat 2016 Saç 0
Deniz Suyu Spreyi Yapımı

Deniz Suyu Spreyi Yapımı

Deniz Suyu Spreyi
Tony&Guy Deniz Suyu Spreyi

 

Havaların ısınmasıyla hemen bir bahar esintisi hissettik üzerimizde kabul edelim. Vala ben botları atıp spor ayakkabılarımla kendimi dışarı attım bile. Böyle havalarda hepimiz hemen bi tatil havasına bürünüyoruz. Çimlere yayılalım, denize gidelim kumlara uzanalım. Benim kış aylarında en çok özlediğim şey deniz sonrası kendi kendine kuruyan o doğal dalgalı saçlarım. Bunu özleyen çok insan var ki markalar buna dair ürünler çıkarıyo. Tony&Guy ’n deniz suyu spreyi var. Duymuşsunuzdur belki. O ürün biraz piyasa şartlarına göre pahalı. Bende bu yüzden bu ürünü evde kendim yapmaya kalkıştım. Başarılı da oldum. Şimdi bu muhteşem tarifi sizlerle paylaşıcam.

Bir defa alacağanız malzemelerle bir çok kere yapabileceğiniz bu spreyin piyasadaki ürünlerden pek de bi farkı kalmıyor. Test edildi onaylandı bana güvenin. Şimdi malzemelere geçelim.

Malzemelerimiz;

  • Gratis ve Watsonslarda bulabileceğiniz seyahat için satılan spreyli şişe yada evde bitmiş ürünlerinizin şişesi. Seyahat şişeleri 100mL oluyor. Bunun iyi yanı çantanızda taşıyabilirsiniz; kötü yanı sürekli spreyinizi yenilemek durumunda kalıcaksınız. O yüzden daha büyük şişeleri tavsiye ederim.
  • 1-2 tatlı kaşığı deniz tuzu. Eğer yoksa asla sofra tuzu kullanmayın çok garip bişi oluyor.
  • 1 bardak ılık su kesinlikle kaynar olmayacak. Tuzu eritecek kadar sıcak olsa yeterli kaynar olması durumunda tuz pişecektir buda oldukça enteresan şeylere sebep oluyor.
  • 1 tatlı kaşığı su bazlı jöle yada 8-9 fıs saç spreyi
  • 1 yemek kaşığı hindistan cevizi yağı (hindistan cevizi yerine badem artan yada jojoba yağıda kullanabilirsiniz. Bu hem esans olarak koku vermesi hemde tuzun sertleştirici yapısına rağmen saçınızı korumaya almak için önemli.

 Bunların hepsini şişeye koyduktan sonra birbirine karışacak şekilde karıştırın. Her kullanımdan önce çalkalamayı unutmayın.

Deniz tuzunun sertleştirici etkisi ve hindistan cevizi yağının yağlı etkisinden dolayı bu spreyi kullandığınız zaman saçlarınızı ertesi güne hazırlamak için bu spreyden arındırmanız şart. Aksi takdirde bir gün önce sağlıkla ışıldayan dalgalarınız keçeleşmiş ve yağlı bir görünüme bürünür.

Uygulaması ise oldukça basit. Banyo sonrası nemli saçlarınıza diplere çok gelmeyecek şekilde sıkıp ister vigo yardımıyla kurutun isterseniz de örüp bekleyebilirsiniz. Ben örme yöntemini tercih ediyorum. Vigolarla aram pekde iyi değil çünkü.

Bir başka seçenek ise deniz kıyısı şehirlerde yaşıyorsanız işiniz çok daha basit direk boş şişenize deniz suyunu doldurup içerisine yağınızı ekledikten sonrada saçlarınıza uygulayabilirsiniz.

 

 

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir