İspanyol Paça Pantolon Nasıl Giyilir ?

08. Kasım 2014 Moda 0
İspanyol Paça Pantolon Nasıl Giyilir ?

İspanyol paça pantolonlar uzun bir süredir gündemimizde. Bu Tarz Benim’de de ispanyol paça pantolon nasıl giyilir son detayına kadar öğrendik. Nur Bozar ablamız sağolsun. Bi yakıştı dediler hwrgün onunla gelmeye başladı. Neyse. Bende izlemeyenler için -ki ben hiç sanmıyorum- ispanyol paça pantolon nasıl giyilir buraya da yazmak istiyorum. Bir kaç sezondur trend olan bu pantolonlar, kişiye stil sahibi bir hava veriyo. Ama giymesi ve taşıması zor olan bu parçayı giymek konusunda ısrarlarınız varsa İspanyol paça pantolonunuzu seçmeden ve giymeden önce dikkat etmeniz gereken şeyler var.

cikolatakomasi - ispanyol paça

Öncelikle doğru pantolonu bulmalısınız. Şimdi diceksiniz ki nasıl yani hemen anlatayım. Çok zayıf olabilirsiniz ya da tam tersi biraz kilo probleminiz de olabilir bu ispanyol paça pantolon giymenize engel değil fakat tek bir şart var bununla ilgili; bacağınıza çok yapışmayacak. Orta genişlikte bir pantolon en uygunu olacaktır. Diğer dikkat etmeniz gereken konu ise pantolonunuzun boyu. Paça boyu asla ama kısa olmamalı, hatta oturduğunuzda bile bacaklarınızın görünmeyeceği boyda olmalılar. Tabii sokakları süpüren boyda da paçalardan da bahsetmiyorum; sıklıkla giydiğiniz ayakkabıların topuk uzunluğuna göre uygun bir paça boyu bulmaya çalışın.

cikolatakomasi - ispanyol paça

Ayakkabı seçiminde işiniz oldukça kolay. İspanyol paçalar özellikle kalın topuklu ya da dolgu topuklu ayakkabılarla harika duruyor. Dikkat etmeniz gereken tek nokte ayakkabılarınızın pek fazla görünmemesi. Bu şekilde bacak boyunuz da olduğundan daha uzun görünür. Eğer uzun boyluysanız, topuksuz modellerle İspanyol paça pantolonunuzu giyebilirsiniz. Spor ayakkabılarla özellikle bez ayakkabılarla çok hoş bir görüntüye sahip olacaksınız.

cikolatakomasi - ispanyol paça

Son olarak ispanyol paça ile giyilebilceğiniz üstlerden bahsetmek istiyorum. İspanyol paça pantolonlar bol kesimli olduğundan, daha dar kesimli slim fit şeyler tercih etmemiz gerekiyor. Mesela, ben belden oturtmalı gömleklerle yapılan kombinlere bayılıyorum. Ama gömlekle yapılan kombinde de gömleğinizi pantolonunuzun içine sokmanız daha uygun olacaktır. Dar kesim kazaklarınızla sonbahar kış kombinlerinizi oluşturabilirsiniz. Darolmaz ben sıkılırım onun içinde geniş şeyler giycem derseniz de, belinize bir kemer takarak orantı sağlayabilirsiniz.

cikolatakomasi - ispanyol paçacikolatakomasi - ispanyol paça

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir