Kırmızı Halı: MET Gala 2016

04. Mayıs 2016 Moda 0
Kırmızı  Halı: MET Gala 2016
MET Gala 2016

Kırmızı halı yazmayı aslında çok sevmem ama MET Galalar da kendime engel olamıyorum gerçekten. Kaç kıyafet yazmaya tahammül edebilirim bilmiyorum ama oturduğum yerden şimdi dünya celebritylerini baştan aşağı eleştirebileceğim bi fırsat bulmuşum kaçırmak istemedim. Bakalım kimler bu gecenin hakkını vermiş kimler gelinin kız kardeşine dönüşmüş.

Met Gala 2016 Başlıyooor

Metropolitan Museum of Art, her yıl Costume Institute’ta açtığı moda kostüm sergilerinin galasında, bir çok ünlü şarkıcı, oyuncu, modacı hepsini belirli bir konsept belirleyerek o konsepte uygun kostümlerle katılımına öncülük ediyor. Tasarımcılar bu sayede couture yeteneklerini konuşturma fırsatı buluyorlar. Bu senenin konsepti ise Manus x Machina: Fashion in an Age of Technology idi.

cikolatakomasi- met gala 2016
Kırmız Halı: MET Gala 2016

 

Her gittikleri yerde Balmain giymelerinden artık yeter gelen Kim Kardashian ve Kanye West çiftiyle başlamak istiyorum. Gecenin gariplerinden bana göre. Hadi Kim Kardashian neyse artık onun her haline alıştık ama Kanye West’n o gözleri aman yarabbi. Şeytanın sağ kolu gibi.

cikolatakomasi- met gala 2016 kim kardashian
Kim Kardashian Kanye West – Balmain

 

İkinci gariplikle devam ediyorum. Tabiki de Madonna. Aman yarabbi gözlerim yanıyo gözlerim kanıyo. Bütün ilgiyi dikkati üzerine çekmek için napsam diye düşünmüş ve poposunu açmaya karar vermiş. Peki olmuş mu tabiki de asla. Kim’n Balmain deliliğinden sonra Madonna’nın Givenchy deliliği bizi çok da şaşırtmadı. Yazık oldu güzelim markaya.

cikolatakomasi- met gala 2016 madonna
Madonna – Givenchy

 

Kadınım.. Benim için gerçekten dünyayı bu kadın yönetiyo gerçekten. Kimden mi bahsediyorum. Tabiki de Beyonce. Son günlerde Lemonade fırtınası eserken turnenin arasına Met Galayı sığdırıp Jay-Z olmadan katılmış geceye. Givenchy‘nin benim pek de beğenmediğim bir kıyafetiyle katılmış geceye. Nerde geçen seneki efsane haller nerde bu seneki geçerden uğradım halleri.

cikolatakomasi- met gala 2016 beyonce
Beyonce – Givenchy

 

Bu kadar kötüden sonra gerçekten kayda değer gecenin konseptine uygun bişeyler göstermek istiyorum size. 1D grubundan ayrılıp yoluna tek başına devam etmeye karar veren Zayn Malik ve son zamanların yükselen ışığı Gigi Hadid çift olarak katıldılar. Hem geceye olan uyumları hemde birbirlerine olan uyumları gerçekten şahane. Zayn Versace tasarımıyla geceye katılırken Gigi Tommy Hilfiger ile katılmıştı. Benim için gecenin en iyilerini kategorisine girebilirler.

cikolatakomasi-Gigi-Hadid-Zayn-Malik-Met-Gala-2016
Gigi Hadid-Tommy Hilfiger
Zayn Malik-Versace

 

Ablası ne kadar felaketse bu kız da o kadar afet.  Kendall Jenner tek başına katıldığı gecede gerçekten muhteşem görünüyo. Vücuduna kusursuz oturan Versace kıyafetiyle derli toplu saçları ve aşırı olmayan makyajı olağanüstü.

cikolatakomasi-met gala 2016-kendall-jenner
Kendall Jenner – Versace

 

Ünlü kardeşlerden Kylie Jenner gecenin temasıyla tamamen alakasız taşlar içindeki Balmain kıyafetiyle katılmış. Bunda ablaya çekmişlik var ben size söylüyorum. Günlük halinde daha makyajlı abartılı gezen Kylie bu gece için oldukça özensiz bana göre.

cikolatakomasi-Kylie-Kendall-Jenner-Met-Gala-2016
Kylie Jenner – Balmain

 

Yemin ederim gördüğümde kesinlikle tanımadım. Bu görselde görmüş olduğunuz celebritymiz Taylor Swift‘n ta kendisi. Tam saçlarını platin yaptı yaşasın coolluk derken onu böylesi saçmasapan hallerde kullandığı için bilmiyoruz napsak. Yılan derisi benim çocukluğumda olan modelde bir Louis Vuitton kıyafetle katılmış geceye. ne diyim hoşgelmiş.

cikolatakomasi-met-gala-2016-taylor-swift
Taylor Swift – Louis Vuitton

 

Selena Gomez‘n saçlarını görmezsek beğendim diyebilirim. Bi kere Louis Vuitton kıyafetiyle pul payetlerden uzak durduğu için bi farklı olmuş. Ama o saçlar ne minnoşum. İlkokulda beden eğitimi dersinden dönerkenki saçlarıma dönmüş o ne hal öyle.

cikolatakomasi-met-gala-2016-selena-gomez
Selena Gomez – Louis Vuitton

 

Ah benim Mother Monster’m. Lady Gaga‘ya olan hayranlığımı bilmeyen yok. Donatella’nın göz bebeği Lady Gaga geceye tabiki Versace kıyafetiyle katılmıştı. Ama objektif olmam gerekirse gecenin konseptiyle alakası yoktu. Hayranları uzun bi aradan sonra The Fame zamanına döndü diye sevindi ama onun yeri kesinlikle burası değildi.

cikolatakomasi- met gala 2016 lady gaga
Lady Gaga – Versace

 

Gossip Girl’den sonra benim için best olan dizilerden biri de Sex And The City’di. Sarah Jessica Parker hala o zamanların etkisinden çıkamamış ki geceye böyle katılmış bunun başka bir açıklaması olamaz. Konsepti korsan konsepti olarak biliyo olabilir diye iyimser bir düşünce içine giriyorum ama kesinlikle kurtaran hiç bir yanı yok.

 

cikolakomasi-met gala 2016-sarah jessica parker
Sarah Jessica Parker – Monse

 

Çocukluğumuzun prensesi Emma Watson geceye Calvin Klein Collection kıyafetiyle katılmış. Bu kıyafetin çok önemli bir özelliği var o da kumaşının tamamen organik ve geri dönüşümden üretilmiş olması. Zarif saçı ve makyajı ile beraber metrelerce kuyruğu birbirini tam anlamıyla dengelemiş diyebilirim.

cikolatakomasi-Emma-Watson-Met-Gala-2016
Emma Watson – Calvin Klein Collection

 

Saçı ve makyajıyla coolluğun kitabını yazmış o gece Kristen Stewart. Oldukça dekoltesiz Chanel kıyafetinin altına öyle botlar giymesini gerçekten takdir ettim.

cikolatakomasi-met gala 2016-kristen stewart
Kristen Stewart – Chanel

 

Yaşına rağmen hala taş gibiyim sinyalleri veren Nicole Kidman‘ı çok beğendim. Kıyafeti konsepte ne kadar uyar orasını bilemem ama saçma bi şekilde hışma gitti. Gökyüzü temalı Alexander McQueen kıyafetiyle yıkılmadım ayaktayım dercesine salınıyordu.

cikolatakomasi-Nicole-Kidman-Met-Gala-2016
Nicole Kidman – Alexander McQueen

 

Bu yazıya gerçekten artık bi son vermek istiyorum. Ve bunu da güzel bi kaanışla yapmak istiyorum. Gecenin konsepti teknoloji dedik gelecek dedik. Bu konuyu bu kadar ciddiye alan tek insan bence kesinlikle Claire Danes. Bakıldığında tam bir prenses. Streplezi, eteğinin kabarıklığı saçları harika. E bunun neresi teknolojik derseniz elbisenin karanlıkta ateş böceği misali karanlıkta parıl parıl parlaması. Bu tasarım moda dünyasını beğenenler ve beğenmeyenler diye ikiye ayırdı. Ben beğenen taraftayım. Ne biliyim polyanna tarafıma denk gelmiştir belki de.

cikolatakomasi-met gala2016 -Claire Danes
Claire Danes – Zac Posen

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir