Kurtarıcı Kalem Etek – 2014

06. Ekim 2014 Moda 0
Kurtarıcı Kalem Etek – 2014

Şık bir görünüm sergilemek istiyorsanız, kalem etekleri rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Zarif ve şık bir görünüm sergilemek için her zaman kalem etek renginiz siyah olmalıdır. Siyah kalem eteğinizi renkli bluzlarla, tişörtlerle ya da gömleklerle kombinleyerek şık ve zarif bir görünüme ulaşabilirsiniz. Siyah kalem etek, her gardırobda olması gereken anahtar bir parçadır. Oldukça feminen ve güçlü görünmenizi sağlayacak olan kalem etekler, yüksek topuklu ayakkabılarla ya da stilettolarla daha da çekici olacaktır.

cikolatakomasi - kalem etek

Kalem etekler çeşitli kesimlere sahiptir. Dizin altında olan kalem etek, yüksek topuklu ayakkabıyla kombinlediğinde, sizi olduğunuzdan da uzun, ince ve zarif gösterecektir. Yüksek belli kalem etekler ise bacak boyunuzu olduğundan uzun gösterir. Kalem eteklerinizi, dik yakalı beyaz gömleklerle ya da şık ipek bluzlarla kolayca kombinleyebilirsiniz. Eğer kış aylarındaysanız, dar kesim kaşmir kazaklarla kalem eteğinizi kombinleyebilir, altına da yüksek topuklu stiletto giyebilirsiniz. Aynı zamanda kalem eteğinizin üzerine giyeceğiniz salaş t-shirt yada bluzlarınızı spor ayakkabı, converse veya botlarla tamamlamanız sizi spor bir görüntüye ulaştıracaktır.

cikolatakomasi - kombin

Kalem etekler tehlikeli parçalardır, her vücut tipine yakışmaz. Kalem eteğin boyu, rengi, yırtmaç ölçüsü, kumaşı ve kesimi çok önemlidir. Yanlış etek boyu seçtiğinizde boyunuz olduğundan da kısa görünebilir. Doğru kalem eteği seçmek için, etek boyunuzu bacak boyunuza ve giyeceğiniz ayakkabının yüksekliğine bakarak karar vermelisiniz. Üst bedeni kısa olan kadınlar kesinlikle yüksek belli kalem etekleri tercih etmeli. Geniş kalçalı kadınlar, kalem etek giyinmekten kaçınmalıdır. Kalem etek seçiminde esneyen kumaş ve doğru yırtmaç ölçüsü çok önemlidir. Vücudunuza oturan, rahat bir kalem etekle daha da zarif görüneceksiniz.

cikolatakomasi - kombin

Minyon, yani ince yapılı kadınlar, olduklarından daha da uzun görünmek için kesinlikle yüksek belli ve diz altı kalem etekleri tercih etmelidir. Kısa boylu kadınlar,kalem etek seçerken fırfırlı ve desenli olmamasına özen göstermeli, aksi taktirde daha da kısa ve kalın görünmeniz kaçınılmazdır. Kalem eteklerle zarif ve şık bir görünüm sergilemek istiyorsanız, kesinlikle iri desenli ya da cepli kalem etek modellerinden uzak durmanız gerekmektedir. İri desenli kumaşlar sizi olduğunuzdan kalın ve şişko gösterir.

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir