Parfüm Nereye Sıkılır ?

Parfüm Nereye Sıkılır ?

Bugün aslında çok üstünde durmadığımız ama aslında yaşantımızda oldukça önemli payı olan parfümlerimizi nasıl ve nereye sıkmamız gerektiğinden bahsetmek istiyorum. Bununla ilgili küçük bir araştırmaya çıktım ve çok ilginç sonuçlarla karşılaştım. Doğru bildiğimiz o kadar çok yanlış varmış oysaki.

parfüm
Parfüm

Güzel kokmak kendimizi oldukça iyi hissettirir. Onun dışında kokumuz karşıdaki insanı etkilemekte de oldukça önemli bir etken. İyi bir kokunun mıknatıs gibi bir etkisi olduğunu okumuştum bir yerde hatta. Birine aşık olmanız, iyi iletişim kurmanız, o kişiye karşı düşüncelerinizin farklılaşması bile kokudan kaynaklanabilir.

parfüm

Parfüm seçiminiz kadar kalıcı olması için o parfümü nereye sürdüğünüzde oldukça önemli. Genellikle koku otoriterleri parfümün kulak arkasına sürülmesini doğru bulurlar. Buranın nabız bölgesi olması sebebiyle parfümün daha çabuk buharlaşarak kokusunun bozulmadan kalacağına inanılır. İnanılır diyorum çünkü nabız bölgesi kulak arkası değildir.

parfüm

Nabız bölgesi daha aşağıda çene kemiğiyle başın birleştiği yerdeki boşluktadır. Doğru bildiğimiz yanlış olan kulak arkasının kendisine has bir kokusu vardır. Parfümü oraya sıkmamız parfümü acılaştırır. Parfüm tanıtımlarında bile bu yanlış ısrarla yapılmakta ama siz bu hataya bu saatten sonra düşmeyin. Doğru yer kulak memesinin hemen alt tarafıdır unutmayın.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir