Her Hafta Bir Kombin: Pazartesi Kombini

Her Hafta Bir Kombin: Pazartesi Kombini

Pazartesi Kombini

Pazartesi kompleksinizi yok etmeye geldim ama zamanlama olarak biraz yanlış bi zamanda geldim. Pazartesi kombinini pazartesi öğlen yayınlamam evet biraz mantık hatası oldu. Çaktırmayın. Sizde Salı günü için bi ilham olsun size de bu kombin o zaman.
‘Her Hafta Bir Kombin’de bu hafta ‘Pazartesi Kombini’ başlığında salı kombini yazdım.

cikolatakomasi - pazartesi kombini
Her Hafta Bir Kombin – Pazartesi Kombini

Kombin tamamen işyeri konseptli bir kombin. Ve bir kadını işyerinde maskülen bir stile bürünmesini istedim. Bu kombini maskülen yapan parça kesinlikle ayakkabılar. Makosen tip ayakkabılar topuklu da olsa topuksuz da olsa stili tamamen maskülen görünüme kavuşturuyo. Rugan yapılı bir makosen ayakkabı bu kombini tamamlayan parça oldu.
Kombine biraz tersten başladım ama işin kilit noktası ayakkabılardı. Bluza geliyorum. Bluzu bulduğumda bayıldım. Üzerindeki zürafalar çok hoşuma gitti. İş ortamındaki o ciddiyeti kıran parçalar hoşuma gidiyo. Çünkü zaten bütün gün yoğunluk, stres üzerimizde. En azından aynaya baktığımızda üzerimizdeki yüzümüzü güldürsün. Bundan dolayı işyerinde giydiğiniz kıyafetlerinizi seçerken aşırı formal olmaktan kaçının.
Pantolon maskülenliği destekleyen bir parça. İşyerinde etek yada elbise seçimi daha klasik yapar ama pantolon tamamen maskülendir. Benim bu kombinde istediğimde buydu. Bol paça pantolonlar bu sene oldukça trend bir parçaydı. Her bedene de uyan ve yakışan bir model. Bluzuda tamamlayacağını düşündüğümden bu pantolonu tercih ettim.
İşyerinde dosyalar, not defterleri teknolojinin gelişmesiyle tabletler derken çantanın büyük olması çok daha uygun bana göre. Küçük çanta seçimleri sizi fazlasıyla yorar. Aklınızda bulusun.
Geriye kalan aksesuarlar tamamen sizin göz zevkinize kalmış. Ama makyajla ilgili küçük bişi söylemek istiyorum. Bluzu böyle soluk seçmeniz durumunda makyajınızda gözlerinizi yada dudaklarınızı belirgin bir hale getirmelisiniz ki bluzun solukluğu yüzünüze vurmasın. Başka bir yazıda görüşmek üzeree.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir