Sağlıklı Saçlar İçin 10 Kural

31. Ocak 2016 Saç 0
Sağlıklı Saçlar İçin 10 Kural

Saçlar bir kadının sahip en önemli aksesuardır derim hep. Bu aksesuarı kaybetmemek için size sağlıklı saçlar için 10 kural listesi yaptım.

cikolatakomasi-sağlıklı saçlar için 10 kural
Sağlıklı Saçlar İçin 10 Kural

 

cikolatakomasi-sağlıklı saçlar için 10 kural6

 

1- Çağımızın popüler hastalığı stres. Bir çok şeye sebep olduğu gibi saçlarımızın dökülmesine sebep oluyor. Bu yüzden ne kadar stresten uzak kalırsanız saçlarınız için o kadar iyi.

2- Saç bakımı banyoda başlar. Saçlarınızı şampuanladıktan mutlaka çok iyi durulamalısınız. İyi durulanmayan saçlar çabuk yağlanır ki bu görüntüden hiçbirimiz hoşlanmayız. Aynı zamanda matlaşır ve elektriklenir.

 

 

 

cikolatakomasi-sağlıklı saçlar için 10 kural5

3- Saçlarımızla ellerimiz yordamıyla çok fazla oynamamamız gerekiyor. Garip gelebilir ama saçlarımızla ne kadar çok oynarsak o kadar çok yağlanır. Bunun sebebi vücudumuzun belli bir ısısı vardır. Ellerimizi saçımıza değdirdiğimizde bir ısı uygulamış oluruz. Bu da yağlanmaya sebep olur. Yağlanmada saç dökülmesine yol açar.

4- Saç dökülmesi moralimizi oldukça bozan bir durum. Ama bu konuda teknolojinin gelişmesiyle birlikte piyasaya çıkan bitkisel ürünler bu konunun en iyi uzmanı diyebilirim. Bu konuda oldukça çok başarılı ürünler var.

 

 

cikolatakomasi-sağlıklı saçlar için 10 kural4

 

5- Temel ihtiyaçlarımızdan biri olan beslenmede saçlarımızda büyük söz sahibi. Sağlıksız beslenmek, yanlış uygulanan diyetler ve hızlı kilo alıp verişi de saç dökülmesine sebep olur.

 

 

cikolatakomasi-sağlıklı saçlar için 10 kural2

 

 

6- Saçlarımızı taramak oldukça önemli. Yanlış fırça kullanımı saçların koparak dökülmesine sebep olabilir. Karışmaya müsait yoğun saçlara sahipseniz taramadan önce mutlaka taramayı kolaylaştıran saç açıcı spreyler yada sıvılaştırılmış kremler kullanmanızı tavsiye ederim

7- Mevsimsel değişikliklerine mutlaka dikkat edilmeli, bu geçişler sırasında saçlarımıza mevsimin gerektirdiklerine göre bakım yapmaya özen gösterelim. Bu bakımın ihmali de bize saç kaybı olarak geri döner.

 

 

 

 

cikolatakomasi-sağlıklı saçlar için 10 kural1

 

8- Kuaför işlemleri sırasında mutlaka işlem öncesi sıvılaştırılmış saç kremi kullanılmasını talep edin Isıya maruz kalan saçlar kolaylıkla yıpranır.

9- Saç tipinizi tanımanız saç dökülmelerini engellemede çok önemli rol oynuyor. Eczanelerde saç ve cilt analizi yapan sistemler mevcut. Oralarda bu analizi yaptırdığınız taktirde çıkan sonuca göre saçlarınız için sağlıklı bir yol izleyebilirsiniz.

 

 

 

cikolatakomasi-sağlıklı saçlar için 10 kural3

 

10- Kuaföre gittiğimizde en çok sevdiğimiz şey saçlarımız yıkanırken saçımıza yapılan masaj. Bunu hiçbirimiz inkar edemeyiz. Bunu sadece kuaförle sınırlı bırakmayıp evde de sürdürürsek saç derisindeki kan dolaşımına etkide bulunup saç diplerimizi güçlendirmiş oluruz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir