Trend: Beyaz Sneakers

18. Nisan 2016 Moda 0
Trend: Beyaz Sneakers

Bahar yazısı yazmaya doyamıyordum. Gerçekten baharın gelmesi enerjimi verimliliğimi keyfimi fazlasıyla pozitif yönde etkiliyo. Kışın botlardan zaten ayaklarım patlıyo. Spor ayakkabıların özlemiyle yanıp tutuşuyorum.

Bahar demek beyaz sneakers demek. Bahar aylarında genelde açık renk kıyafetler tercih ettiğimizden onlarla en uyumlu ve rahat şey tabiki de beyaz sneakerslar. Genç kuşak için şıklıktan çok coolluk önemli olduğundan bu ayakkabıların tamamladığı her kombinde bu görüntüyü yakalamak mevcut.

cikolatakomasi- beyaz sneakers7
Trend: Beyaz Sneakers

Sneakerslar salaş ve spor bir fikir uyandırsa da son zamanlarda topuklu ayakkabılardan daha trend ve tercih edilir hale geldi. Bunun bu şekilde olmasının sebebi de Adidas’n Stan Smith koleksiyonu ile gündeme geldi. Arkasından Nike Air Max’i unutturan Nike Air Force 1 geldi. Adidas işin tuttuğunu ve trendin yükseldiğini görünce ardı arkası kesilmeksizin koleksiyonlar çıkarmaya başladı. Büyük ilgi görmesinden dolayı bir anda trend oldu ve yayıldı. Ama son zamanlarda Adidas’n öyle bir modeli var ki beni kendine aşık etti. Adidas 80’s Metal Toe gerçekten de fazlasıyla şık bir ayakkabı.

cikolatakomasi- beyaz sneakers5

Dümdüz beyaz oluşundan kaynaklı bir çok insan kaçınıyo bu ayakkabılardan ama onlara yapacağınız kombinlerle yada eklemelerle daha renkli ve eğlenceli bir hale getirebilirsiniz.

cikolatakomasi- beyaz sneakers1

Önceki yazımda yazdığım bağcıklı babet ayakkabılarda olduğu gibi bu ayakkabılarda tam bir joker. Bu ayakkabıların en başta en basit kullanımı tabikide jeanlerle. Spor kombinler elde etmek için boyfriend yada skinny Jean üzerine giyeceğiniz t-shirt’ü sneakersla tamamlayabilirsiniz. ‘Her Hafta Bir Kombin’de de bahsettim hatta bu kombinden. Benim baharda en sevdiğim kombin bu şekilde oluyo.

cikolatakomasi- beyaz sneakers1

Bu ayakkabılar yine elbise ve eteklerle de oldukça casual duruyo. Yani giydiğiniz bi midi boy eteğin altına öyle de enteresan durmuyo. Bu ayakkabılar bu kadar sevilmesi ve popüler olmasının en önemli sebebi de bu zaten. Etekten elbiseye renkliden sadeye herşeyle uyum içinde olabilmesi bu ayakkabıları bu kadar sevdirdi ve amacı dışında kullanıma yol açtı.

cikolatakomasi- beyaz sneakers1

Daha renkli ve farklı kombinler için ise minilerle bileklerinizi gösterecek pantolonlarla beraber renkli çoraplar kullanabilirsiniz. Yada son zamanlarda moda olan broşları ayakkabınıza tutturabilirsiniz.

cikolatakomasi- beyaz sneakers6


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir