Trend: Choker Kolye

01. Eylül 2016 Moda 0
Trend: Choker Kolye

Geri dönüşler geri dönüşleer.. Bi önceki yazıda da bahsettiğim gibi 90’lara inanılmaz bi dönüş. 90’larda bile 90’lar bu kadar yoğun yaşanmadı. (ne kadar çok 90’lar dedim) Bu geri dönüşlerden biride Choker Kolye. Muazzam bir coolluk ve bütünlük sağlayan bu kolyeler trend olmaya başladığından beri oldukça dikkat çekti ve tercih edildi.

Trend: Choker Kolye
Trend: Choker Kolye

Eskiye geri dönüşleri yaşadığımız son yıllarda hayatımıza geçmişten gelen choker kolyelere ilgi yoğundu. Öyle ki sokak modasına da özel günlere de uyum sağladığı için sevilmiş olmasına şaşırmamak gerekiyor. Choker kolye dendiğinde akla ilk siyah şerit şeklindeki hali geliyo ama markalar son zamanlarda trend olmasından sonra farklı tasarımlarla satışa sunmaya başladı.

cikolatakomasi-choker kolye5

Evinizde yoksa gidip almak zorunda hissetmeyin kendinizi. Evde siyah bir kurdele yada siyah bi fularla da aynı etkiyi sağlayabilirsiniz.

Choker kolye diğer ismiyle tasma kolye. Boynunuzda tasma şeklinde duran her kolye choker olarak adlandırılabilir. Kombinlenme şekli olarak siyah kombinlerin tamamlayıcısı olarak kullanılması benim en sevdiğim şekillerinden biri.

cikolatakomasi-choker kolye

Diğeri ise ince siyah iplerin boyunda bağlanmış hali. Çok hoşuma gidiyo ve kombinin havasını da fazlasıyla değiştiriyo. Sokak modasında sizi diğer insanlardan daha farklı bir görüntüye ulaştırıyor.

cikolatakomasi-choker kolye2

 Bunların dışında ‘Hepimiz Mathildayız’ diyen bi grup kesim siyah şerit kolyelerinin ucuna kocaman kolye uçları ekleyerek kullanıyo ve bence abartı olmadığı sürece kesinlikle hoş bir görüntüye ulaşıyolar.

cikolatakomasi-choker kolye4

Dediğim gibi choker kolye denince sadece akla siyah geliyo ama gelmesin. Çünkü metal ve gold chokerlarda oldukça iddaalı.

cikolatakomasi-choker kolye3

Her kişiye ve her kombine ayak uydurabilen bu kolyelerin size yakışmaması gibi bi durum söz konusu değil. Bana inanmıyosanız bi deneyin derim.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir