İnceleme | XP Cosmetics

İnceleme | XP Cosmetics

 

İnstagramda makyaj ve güzellik hesaplarını takip ediyorsanız kesinlikle XP Cosmetics markasına denk gelmişsinizdir. Fiyatının bilinen markalara göre daha uygun olması ve pazar yada milyoncu gibi yerlerde satılması büyük endişe ve tereddüt uyandırdı. Bende bu denli bilinen ama çekinilen markaya bi şans vermek istedim.

 

İnstagram üzerinden @xpshopping kullanıcı adıyla satışı olan bu markanın ürünlerini ben direk pazardan ve neredeyse bütün kozmetik markalarının bulunduğu kozmetik marketten aldım. Tam bir makyaj için neler gerekiyorsa o ürünlerin hepsinden aldım. Hatta dayanmayıp rujlardan ikişer tane aldım. 2-3 hafta boyunca denedim. İnanır mısınız bu kadar başarılı sonuç alacağımı tahmin etmemiştim. Her ürünün o kadar çok çeşidi ve renk seçeneği var ki bu da ayrı bi güzel özelliği.

Marka yurtdşından Karatekin Kozmetik tarafından ithal ediliyor. Üretim sürecinde hayvanlar üzerinde test edilmiyorlar. Bu oldukça olumlu bir durum bana göre. Benim tercih ettiğim ürünleri videoda görebilirsiniz.

  • İlk olarak fondötenle başlamak istiyorum. Çok fondöten kullanan biri değilim. Özel günlerde daha gerekli görüyorum. Önümüz yaz, yüzümde nemlenme ve yağlanma olacağını tahmin ettiğimden mat bitişli bir fondöten seçtim. Kapatıcılığı ortanın üstünde yüzü pürüzsüz yapan bi yapısı var kokusuda bi o kadar güzel. Fiyatı ise 15TL

 

  • Bu markanın belki de en en sevdiğim ürünü Nudes2 adını verdikleri 12’li far paleti oldu. Çoğunluğu ışıltılı renklerden oluşan paletin pigmentasyonu muhteşem. Far bazıyla uygulandığında tüm gün kalıcığını sürdürüyor. Tozutma sorununa çok fazla rastlamadım. Hiçbir şey değilse bile bu palete bir şans verebilirsiniz. Fiyatı 10TL

 

  • Belkide markanın en sevmediğim ürünü oldu maskara. O kadar çok maskara çeşidi vardı ki ben en vasıfsız en sade olanını seçtim. Aşırı sıvı bir yapısı  olduğundan kuruyana kadar her yerim rimel oldu. Hacim verip uzatması çok başarılıydı ama o bulaşması büyük problem. Benim aldığım maskaranın fiyatı 7 liraydı. Diğer çeşitleri yine 6-8 lira arasında değişiyodu.

 

  • Gel eyeliner kullanmaya başladığımdan beri kalemlerden ve kalem yapıdaki eyelinerlardan vazgeçtim diyebilirim. Bu markanındaürün skalasında gel eyeliner vardı. Kutu tasarımı bildiğimiz markalarınkiyle neredeyse aynı. İçerisinden çıkan fırçayla uygulamayı rahatlıkla yapabilirsiniz. Fiyatı 6TL

 

  • Allıksız bir makyaj düşünemiyorum. Doğal ve mat bir pembe olan 03 numarayı seçtim. O kadar tatlı bi renk ki sanki utançtan yanaklarınız kızarmış gibi çok hoşuma gitti. Boyut olarak bana biraz büyük gibi gelen ürünün içerisinde kendi fırçası ve aynası mevcut. Fiyatı 7,5TL.

 

  • Gelelim rujlara. Rujlar tek kelimeyle bir harika. Ben mat ürünlerden hoşlandığım için likitleri de lipstick rujları mat aldım. Likit formdakiler kalıcı ötesi bişi. Ciddi bir şekilde çıkmıyorlar. Bunun  iyi bir özellik olduğunu düşünebilirsiniz evet ama küçük bir yanlış sürmenizde düzeltme ihtimaliniz çok düşük. Tamamen temizlemeniz gerekiyor. O yüzden kullanırken çok dikkat etmelisiniz. Fiyatları 6TL. Lipstick şeklinde olan rujlar ise benim aldığımdan beri elimin gittiği rujlar oldu. Kalıcıkları ve renkleri gerçekten çok çok başarılı. Mat bitişli ama yapıları oldukça yumuşak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir